Dit is de jaar indoorranglijst 2013/2014 van de Atletiekunie.
Deze wordt regelmatig vastgesteld door de werkgroep statistiek van de Atletiekunie.
Deze ranglijst is geactualiseerd tot en met: 26 oktober 2014.
De lijsten worden aktueel gehouden door Kris Beerens.
Op- en aanmerkingen, correcties en aanvullingen (inclusief datum, plaats en liefst ook link naar de uitslag) zijn welkom.
Mail naar: Kris Beerens
Meisjes C
50 meter - grens 7.30
1 6.97 Gwen Reuver 28/03/99 Almere '81 Utrecht 03/01/14
2 7.09 Maud Willems 08/04/99 Parthenon Dordrecht 11/01/14
3 7.12 ZoŽ Meyer 20/01/00 Sprint Dordrecht 11/01/14
4 7.15 Dewi Lafontaine 08/01/99 Haag Atletiek Zoetermeer 21/12/13
5 7.16 Eva Vonk 27/06/99 Sprint Utrecht 20/12/13
6 7.17 Sophie Jebose 30/08/00 AAC Utrecht 20/12/13
7 7.18 Lisanne Schoonebeek 02/01/00 Lycurgus Utrecht 03/01/14
8 7.19 Grace-Ann Pronk MD 07/03/01 Sparta Zoetermeer 01/03/14
9 7.20 Judith Endstra 16/02/99 Holland Zoetermeer 01/03/14
10 7.20 ZoŽ Sedney MD 15/12/01 Ilion Zoetermeer 01/03/14
11 7.20 Jinke van der Sluis 18/07/99 Phoenix Zoetermeer 01/03/14
12 7.24 Lisanne Brouwer 12/01/99 Spirit-Lelystad Heerenveen 15/03/14
13 7.25 Kirsten Kuntz 09/06/99 Passaat Dordrecht 11/01/14
14 7.25 Naomi de Cloe 20/03/99 Spark Zoetermeer 01/03/14
15 7.30 Edikan Ekpo 07/05/00 Haag Atletiek Zoetermeer 21/12/13
in onderlinge wedstrijd:
7.05 Lucie Tiemeier 19/04/00 PAC Dordrecht 02/03/14
7.07 Eva Vonk 27/06/99 Sprint Dordrecht 15/03/14
7.30 Kadidja Sangare MD 23/05/01 AAV '36 Naaldwijk 08/02/14
60 meter - grens 8.40
1 7.83 Janine Verhaar 27/05/00 U-Track Gent (BEL) 11/01/14
2 7.93 Shaquata King MD 26/02/01 Feniks Amsterdam 22/12/13
3 8.02 Gwen Reuver 28/03/99 Almere '81 Apeldoorn 19/01/14
4 8.05 Fenna Klapwijk 29/01/00 PAC Apeldoorn 19/01/14
5 8.05 Simone Lamberts 07/02/99 Scopias Apeldoorn 19/01/14
6 8.10 Eva Vonk 27/06/99 Sprint Gent (BEL) 28/12/13
7 8.14 Dewi Lafontaine 08/01/99 Haag Atletiek Apeldoorn 19/01/14
8 8.14 Lucie Tiemeier 19/04/00 PAC Apeldoorn 19/01/14
9 8.18 Britta de Haan 31/03/99 Clytoneus Amsterdam 23/11/13
10 8.18 Hanna van Aalten 15/04/99 Atletico '73 Apeldoorn 19/01/14
11 8.19 Lisanne Schoonebeek 02/01/00 Lycurgus Amsterdam 23/11/13
12 8.21 Jinke van der Sluis 18/07/99 Phoenix Gent (BEL) 22/02/14
13 8.21 Judith Endstra 16/02/99 Holland Dortmund (GER) 23/02/14
14 8.23 Kadidja Sangare MD 23/05/01 AAV '36 Apeldoorn 18/01/14
15 8.23 Dagmara Killaars 23/04/99 Scopias Apeldoorn 19/01/14
16 8.24 Lisanne Brouwer 12/01/99 Spirit-Lelystad Utrecht 12/01/14
17 8.25 Britt Ooijevaar 25/03/99 Trias Apeldoorn 08/02/14
18 8.26 Kirsten Kuntz 09/06/99 Passaat Dordrecht 25/10/14
19 8.27 ZoŽ Meyer 20/01/00 Sprint Amsterdam 23/11/13
20 8.27 Emy Guikema MD 11/06/01 Jupiter Apeldoorn 18/01/14
21 8.27 Silke Vonk MD 03/01/01 Sprint Apeldoorn 18/01/14
22 8.27 Marijke Esselink 22/06/99 Archeus Apeldoorn 19/01/14
23 8.27 Eva Nagelkerke 12/01/99 Atletiek Maastricht Apeldoorn 19/01/14
24 8.30 Didi Wals 18/01/00 Lycurgus Amsterdam 02/02/14
25 8.34 Rianne Beuling 20/12/99 NOP Amsterdam 22/12/13
26 8.34 Manon Schoop 07/08/99 NOP Amsterdam 22/12/13
27 8.35 Kirsten Kuntz 09/06/99 Passaat Gent (BEL) 28/12/13
28 8.36 Grace-Ann Pronk MD 07/03/01 Sparta Apeldoorn 18/01/14
29 8.36 Femke Bol 23/02/00 Triathlon Dordrecht 22/02/14
30 8.37 Maud Willems 08/04/99 Parthenon Dordrecht 22/02/14
31 8.38 Nienke van de Vegte 02/05/99 ASV Apeldoorn 19/01/14
32 8.38 Nida Huijben 17/11/99 Phoenix Dortmund (GER) 16/03/14
in onderlinge wedstrijd:
8.12 Lucie Tiemeier 19/04/00 PAC Dordrecht 02/03/14
600 meter - grens 1.48,00
1 1.40,39 Vera Lurvink 17/04/99 HAC Apeldoorn 19/01/14
2 1.41,37 Famke Heinst 30/03/99 Ciko '66 Apeldoorn 19/01/14
3 1.42,87 Emma Dekker 11/11/99 Olympus '70 Apeldoorn 19/01/14
4 1.42,89 Fleur Kuijpers 17/08/99 SHRT Apeldoorn 19/01/14
5 1.43,25 Lisanne Schoonebeek 02/01/00 Lycurgus Apeldoorn 19/01/14
6 1.43,46 Ilse van de Haar 21/08/00 Altis Apeldoorn 19/01/14
7 1.43,47 Roos van Elk 14/01/00 Leiden Atletiek Apeldoorn 19/01/14
8 1.44,15 Annet Fledderus 01/01/00 De Sperwers Apeldoorn 19/01/14
9 1.44,42 Nora Winter 08/01/99 Lycurgus Apeldoorn 19/01/14
10 1.44,55 Amal Maatoug 21/07/00 Leiden Atletiek Apeldoorn 19/01/14
11 1.44,73 Mariska Poel 20/05/99 DEM Apeldoorn 19/01/14
12 1.44,85 Julia van Delft 20/03/00 GAC-Hilversum Apeldoorn 19/01/14
13 1.45,17 Kirsten Kuntz 09/06/99 Passaat Apeldoorn 19/01/14
14 1.45,31 Lynn van Zijl 11/04/00 Salland Apeldoorn 19/01/14
15 1.45,41 Marinde van Dis 03/05/99 De Sperwers Apeldoorn 19/01/14
16 1.45,98 Jasmijn van Iersel 16/04/99 PAC Apeldoorn 19/01/14
17 1.46,03 Merel Wevers 19/10/99 AV '34 Apeldoorn 19/01/14
18 1.46,13 Nida Huijben 17/11/99 Phoenix Apeldoorn 19/01/14
19 1.46,14 Lydia van Dijk 04/01/00 Holland Apeldoorn 19/01/14
20 1.46,29 Marinde Schuitema 03/07/99 Groningen Atletiek Apeldoorn 19/01/14
21 1.46,41 Amber Olde 02/10/99 SHRT Apeldoorn 19/01/14
22 1.47,20 Emy Guikema MD 11/06/01 Jupiter Apeldoorn 18/01/14
23 1.47,80 Merel van Herp MD 11/02/01 Lycurgus Apeldoorn 18/01/14
800 meter - grens 2.38,00
1 2.16,68 Jasmijn Lau 11/03/99 Ciko '66 Apeldoorn 09/02/14
2 2.19,83 Shurianty Mathilda 14/04/00 Energie Apeldoorn 09/02/14
3 2.21,84 Babet Broekman 13/02/99 SHRT Apeldoorn 08/02/14
4 2.22,63 Floor Doornwaard 17/02/00 De Gemzen Apeldoorn 25/01/14
5 2.23,15 Mariska Poel 20/05/99 DEM Apeldoorn 08/02/14
6 2.24,36 Fleur Kuijpers 17/08/99 SHRT Dortmund (GER) 26/01/14
7 2.24,68 Lisanne Schoonebeek 02/01/00 Lycurgus Apeldoorn 16/02/14
8 2.25,43 Vera Lurvink 17/04/99 HAC Apeldoorn 25/01/14
9 2.25,74 Ilse van de Haar 21/08/00 Altis Apeldoorn 25/01/14
10 2.29,83 Nora Winter 08/01/99 Lycurgus Dortmund (GER) 23/02/14
11 2.30,07 Marinde van Dis 03/05/99 De Sperwers Apeldoorn 25/01/14
12 2.31,16 Nienke de Ruiter 28/05/99 Olympus '70 Apeldoorn 08/02/14
13 2.31,57 Nina van Diepen MD 06/10/01 Hylas Dortmund (GER) 12/01/14
14 2.32,22 Ilse Kuijf 13/01/99 AAV '36 Apeldoorn 16/02/14
15 2.32,24 Amber Olde 02/10/99 SHRT DŁsseldorf (GER) 15/12/13
16 2.32,86 Nida Huijben 17/11/99 Phoenix Apeldoorn 25/01/14
17 2.33,86 Marinde Schuitema 03/07/99 Groningen Atletiek Dortmund (GER) 23/02/14
18 2.34.17 Lydia van Dijk 04/01/00 Holland Alkmaar 14/12/13
19 2.34,21 Pamela Alzate-Ramirez 11/02/99 Ilion Apeldoorn 25/01/14
20 2.34,89 Vera Sneijders MD 04/03/01 HAC Dortmund (GER) 23/02/14
21 2.36,52 Marjolein Kuiper 07/06/00 Groningen Atletiek Dortmund (GER) 23/02/14
50 meter horden - grens 8.90
1 8.17 Lisanne Brouwer 12/01/99 Spirit-Lelystad Utrecht 20/12/13
2 8.19 Sophie Jebose 30/08/00 AAC Utrecht 20/12/13
3 8.53 Eva Vonk 27/06/99 Sprint Utrecht 20/12/13
4 8.57 Renske Zwolle 28/07/00 Heerenveen Utrecht 20/12/13
5 8.59 Anneloes Wonink 06/04/99 Groningen Atletiek Stadskanaal 11/01/14
6 8.67 ZoŽ Meyer 20/01/00 Sprint Utrecht 20/12/13
7 8.72 Channa de Bruijn 24/01/00 De-Atleet Utrecht 20/12/13
8 8.87 Silke Vonk MD 03/01/01 Sprint Utrecht 20/12/13
9 8.90 Levi Hollander 26/12/99 GAC-Hilversum Utrecht 20/12/13
tussenafstand 8.5m:
8.11 Ilse Kuijf 13/01/99 AAV '36 Utrecht 20/12/13
8.51 Julia Hollander 24/03/99 Gouda Utrecht 20/12/13
in onderlinge wedstrijd:
8.12 Lucie Tiemeier 19/04/00 PAC Dordrecht 02/03/14
8.53 Bridget Janssen 14/02/01 PAC Dordrecht 02/03/14
8.82 Kyara Tjin-a-Lim 12/01/99 Leiden Atletiek Naaldwijk 08/02/14
60 meter horden - grens 9.90
1 9.11 Lisanne Schoonebeek 02/01/00 Lycurgus Utrecht 12/01/14
2 9.18 Simone Lamberts 07/02/99 Scopias Apeldoorn 18/01/14
3 9.20 Marijke Esselink 22/06/99 Archeus Dortmund (GER) 09/02/14
4 9.23 Fenna Klapwijk 29/01/00 PAC Apeldoorn 19/01/14
5 9.24 Lisanne Brouwer 12/01/99 Spirit-Lelystad Utrecht 12/01/14
6 9.26 Britta de Haan 31/03/99 Clytoneus Amsterdam 23/11/13
7 9.27 Jacqueline Muts 15/05/99 Phanos Apeldoorn 19/01/14
8 9.29 Ilse Kuijf 13/01/99 AAV '36 Apeldoorn 19/01/14
9 9.35 Rianne Beuling 20/12/99 NOP Apeldoorn 19/01/14
10 9.38 Sophie Jebose 30/08/00 AAC Apeldoorn 19/01/14
11 9.38 Eva Nagelkerke 12/01/99 Atletiek Maastricht Apeldoorn 19/01/14
12 9.50 Nanah Fung-Loy MD 20/02/01 Sparta Apeldoorn 18/01/14
13 9.50 Anne Postema 24/06/99 Prins Hendrik Apeldoorn 19/01/14
14 9.51 Didi Wals 18/01/00 Lycurgus Apeldoorn 19/01/14
15 9.54 Famke Heinst 30/03/99 Ciko '66 Apeldoorn 19/01/14
16 9.54 Manon Schoop 07/08/99 NOP Apeldoorn 19/01/14
17 9.55 Britt Ooijevaar 25/03/99 Trias Apeldoorn 19/01/14
18 9.56 Dewi Lafontaine 08/01/99 Haag Atletiek Naaldwijk 09/03/14
19 9.63 Luka Lieuwen 20/04/00 Parthenon Dordrecht 22/02/14
20 9.67 Yara Linnekamp MD 22/02/01 Hellas Apeldoorn 18/01/14
21 9.67 Susan Bekkers 18/05/99 Attila Apeldoorn 19/01/14
22 9.69 Eva Vonk 27/06/99 Sprint Gent (BEL) 28/12/13
23 9.70 JoÔna Smit 21/02/00 TION Apeldoorn 19/01/14
24 9.71 Merel Sinnige 10/02/99 SAV Apeldoorn 19/01/14
25 9.71 Mirte Kok 21/11/99 Hercules Dordrecht 22/02/14
26 9.74 Gwen Reuver 28/03/99 Almere '81 Utrecht 09/11/13
27 9.74 Julia van Delft 20/03/00 GAC-Hilversum Apeldoorn 19/01/14
28 9.75 Renske Zwolle 28/07/00 Heerenveen Apeldoorn 19/01/14
29 9.76 Judy van der Drift 23/03/99 Haarlemmermeer Apeldoorn 19/01/14
30 9.78 Janneke Lemmerzaal 14/12/99 Leiden Atletiek Naaldwijk 15/12/13
31 9.78 Hanne Leutholff 16/09/00 PEC 1910 Apeldoorn 19/01/14
32 9.79 Lucie Tiemeier 19/04/00 PAC Zoetermeer 11/01/14
33 9.83 Amber Boutens 21/10/99 Scheldesport Gent (BEL) 21/12/13
34 9.85 NoŽlle Venneman 15/09/00 TION Enschede 26/10/14
35 9.86 Bente Schalkx 02/09/00 Hellas Utrecht 09/11/13
tussenafstand 8.5m:
9.18 Ilse Kuijf 13/01/99 AAV '36 Apeldoorn 16/02/14
9.23 Eva Nagelkerke 12/01/99 Atletiek Maastricht Apeldoorn 09/02/14
9.25 Jacqueline Muts 15/05/99 Phanos Amsterdam 22/12/13
in onderlinge wedstrijd:
9.54 Luka Lieuwen 20/04/00 Parthenon Dordrecht 29/03/14
9.90 Bridget Janssen 14/02/01 PAC Dordrecht 02/03/14
hoogspringen - grens 1.51
1 1.73 Amber Hurkmans 05/12/99 NOVA Herzebrock-Clarholz(GER) 12/01/14
2 1.65 Ilse Kuijf 13/01/99 AAV '36 Apeldoorn 19/01/14
3 1.63 Esmay Meinders 13/08/99 NOP Drachten 01/02/14
4 1.61 Bridget Janssen MD 14/02/01 PAC Dordrecht 08/02/14
5 1.60 Manon Schoop 07/08/99 NOP Dronten 27/12/13
6 1.56 Tia Ackermans 10/01/99 Scorpio Hoboken (BEL) 17/11/13
7 1.56 Anne Hoeke 01/02/00 Attila Hoboken (BEL) 17/11/13
8 1.56 JoÔna Smit 21/02/00 TION DŁsseldorf (GER) 15/12/13
9 1.55 Marijke Esselink 22/06/99 Archeus Zoetermeer 23/11/13
10 1.55 Marjolein Bolten 07/10/99 Haarlemmermeer Utrecht 14/12/13
11 1.55 Judy van der Drift 23/03/99 Haarlemmermeer Alkmaar 14/12/13
12 1.55 Simone Snepvangers 14/09/00 Sprint Dordrecht 11/01/14
13 1.55 Judith Endstra 16/02/99 Holland Apeldoorn 19/01/14
14 1.55 Pleun Grevers 03/03/00 Archeus Apeldoorn 19/01/14
15 1.55 Nicole Schellekens 19/05/99 Scopias Apeldoorn 19/01/14
16 1.53 Harmke Rasing 27/01/00 De Liemers Dortmund (GER) 02/02/14
17 1.52 Jolien Stuijk 22/12/00 Gloria Hoboken (BEL) 08/12/13
polsstokhoogspringen - grens 2.00
1 3.19 Annebel Jaarsma 16/05/99 Lycurgus Apeldoorn 09/02/14
2 3.05 Sannah van der Wijst 20/05/99 Unitas Apeldoorn 19/01/14
3 3.01 Saskia van der Boor 20/09/00 Parthenon Dordrecht 25/10/14
4 3.01 Kirsten Kuntz 09/06/99 Passaat Dordrecht 25/10/14
5 2.90 Tinka Broekman 13/11/99 Unitas Leverkusen (GER) 05/01/14
6 2.80 Mirte Kok 21/11/99 Hercules Apeldoorn 19/01/14
7 2.71 Hilde den Engelsen 20/04/99 Hercules Dordrecht 25/10/14
8 2.70 Camille van de Brug 20/09/00 PAC Apeldoorn 19/01/14
9 2.65 Sophie Jebose 30/08/00 AAC Apeldoorn 19/01/14
10 2.50 Puck van Wiltenburg 02/11/99 Hercules Dordrecht 11/01/14
11 2.41 Britt de Reus 21/01/99 Passaat Dordrecht 25/10/14
12 2.40 Julia Roosenschoon 29/07/99 Sprint Dordrecht 23/11/13
13 2.31 Fleur van der Linden MD 21/07/01 DAK Dordrecht 25/10/14
14 2.30 Cathalin Hamelink MD 23/07/01 PAC Apeldoorn 18/01/14
15 2.30 Otte Wienese MD 30/05/01 GAC-Hilversum Apeldoorn 18/01/14
16 2.30 Marjolein Bolten 07/10/99 Haarlemmermeer Apeldoorn 19/01/14
17 2.22 Anouk Schutte 04/01/00 Lycurgus Zoetermeer 01/02/14
18 2.21 Channa de Bruijn 24/01/00 De-Atleet Utrecht 20/12/13
19 2.21 Danara Veltman 31/03/00 Edam Amsterdam 26/01/14
20 2.10 Britt van den Nieuwendijk 06/01/99 Delta Sport Dordrecht 23/11/13
21 2.10 Marjolyne Niesing 17/06/99 Almere '81 Apeldoorn 19/01/14
in onderlinge wedstrijd:
2.50 Julia Roosenschoon 29/07/99 Sprint Dordrecht 15/03/14
2.21 Maud Willems 08/04/99 Parthenon Dordrecht 29/03/14
2.00 Lonne Mallens MD 01/11/01 Sprint Dordrecht 15/03/14
verspringen - grens 4.90
1 5.54 Ilse Kuijf 13/01/99 AAV '36 Zoetermeer 21/12/13
2 5.39 Jinke van der Sluis 18/07/99 Phoenix Dordrecht 25/10/14
3 5.35 Lisanne Schoonebeek 02/01/00 Lycurgus Amsterdam 23/11/13
4 5.33 Britta de Haan 31/03/99 Clytoneus Amsterdam 23/11/13
5 5.32 Dewi Lafontaine 08/01/99 Haag Atletiek Zoetermeer 21/12/13
6 5.19 Yara Linnekamp MD 22/02/01 Hellas Utrecht 14/12/13
7 5.08 Marijke Esselink 22/06/99 Archeus Dortmund (GER) 16/03/14
8 5.06 Gwen Reuver 28/03/99 Almere '81 Utrecht 09/11/13
9 5.06 Jacqueline Muts 15/05/99 Phanos Apeldoorn 16/02/14
10 5.02 Annika Reuvers 02/07/00 Spado Apeldoorn 19/01/14
11 5.01 Sophie Jebose 30/08/00 AAC Apeldoorn 19/01/14
12 5.01 Nynke van den Heuvel 02/04/00 Almere '81 Zoetermeer 01/03/14
13 4.99 Nienke Tool 26/03/99 SAV Utrecht 12/01/14
14 4.96 Merel Sinnige 10/02/99 SAV Apeldoorn 19/01/14
15 4.94 Simone Lamberts 07/02/99 Scopias DŁsseldorf (GER) 08/12/13
16 4.91 Fleur Praas 04/08/00 Triathlon Zoetermeer 23/11/13
17 4.90 Feline Molenaar 17/06/99 Avantri Utrecht 09/11/13
18 4.90 Manon van Aurich 17/05/99 Heerenveen Apeldoorn 19/01/14
kogelstoten 3 kg - grens 10.00
1 13.35 Katinka Zijlstra 15/11/99 Horror Tuk 08/03/14
2 13.28 Dara Obot 07/02/00 Haag Atletiek Zoetermeer 23/11/13
3 13.08 Marijke Esselink 22/06/99 Archeus Enschede 26/10/14
4 13.04 Jessica Schilder 19/03/99 Edam Utrecht 12/01/14
5 13.00 Enid Duut 18/05/99 PAC Apeldoorn 08/02/14
6 12.35 Jacqueline Muts 15/05/99 Phanos Apeldoorn 19/01/14
7 11.86 Tia Ackermans 10/01/99 Scorpio Dordrecht 25/10/14
8 11.70 Jorinde van Klinken 02/02/00 AAC '61 Dortmund (GER) 22/12/13
9 11.63 Lisanne Schoonebeek 02/01/00 Lycurgus Dordrecht 22/02/14
10 11.44 Annebel Jaarsma 16/05/99 Lycurgus Apeldoorn 19/01/14
11 11.23 Lynn van Zijl 11/04/00 Salland Enschede 09/03/14
12 11.18 Judy van der Drift 23/03/99 Haarlemmermeer Zoetermeer 01/03/14
13 11.15 Jenny Nzounda Tchedjo 20/05/00 Hellas Apeldoorn 19/01/14
14 11.10 Merel Sinnige 10/02/99 SAV Amsterdam 23/11/13
15 10.97 Bridget Janssen MD 14/02/01 PAC Gent (BEL) 28/12/13
16 10.89 Sanne van den Brink 22/02/99 Athlos Apeldoorn 19/01/14
17 10.87 Enya Hoogewoning 04/04/99 Typhoon Dordrecht 22/02/14
18 10.83 Anneloes Wonink 06/04/99 Groningen Atletiek Stadskanaal 11/01/14
19 10.69 Chantal Maas 04/07/99 LGD Apeldoorn 19/01/14
20 10.46 Annika Reuvers 02/07/00 Spado Gent (BEL) 11/01/14
21 10.34 Lisanne Brouwer 12/01/99 Spirit-Lelystad Heerenveen 15/03/14
22 10.30 JoÔna Smit 21/02/00 TION Amsterdam 23/11/13
23 10.29 Marjolein Bolten 07/10/99 Haarlemmermeer Utrecht 14/12/13
24 10.23 Nida Huijben 17/11/99 Phoenix Dortmund (GER) 16/03/14
25 10.21 Maxime Beverwijk 23/01/00 Prins Hendrik Tilburg 12/01/14
26 10.20 Renťe van Deudekom 24/05/99 Lycurgus Amsterdam 23/11/13
27 10.15 Lichelle Scholing 05/05/00 MPM Enschede 26/10/14
28 10.13 Isa Tweehuijsen 09/04/00 Athlos Apeldoorn 19/01/14
29 10.04 Didi Wals 18/01/00 Lycurgus Naaldwijk 15/12/13
30 10.04 Nynke van den Heuvel 02/04/00 Almere '81 Apeldoorn 19/01/14
31 10.00 Rianne Beuling 20/12/99 NOP Dronten 27/12/13
in onderlinge wedstrijd:
11.44 Robin Hassing 04/06/99 Fortuna Dordrecht 08/03/14