Meditatie
Nieuwjaar
Nieuwjaar.
Wat vuurwerk en wat glasgerinkel.
Meer is het niet.
En toch...
het doet je wat.
Goede voornemens maak je
misschien allang niet meer.
Te vaak op de koffie gekomen
bij jezelf?
En toch...
dag nieuwjaar,
dag fluistering:
Je mag steeds opnieuw beginnen.
Vandaag is de eerste dag
van de rest van je leven.
Alle goeds, Tessa Kappert.
(ik heb dit ergens gevonden, ik weet niet meer waar)
Vrede: een zaadje
Ik liep een winkel binnen. Achter de toonbank stond een engel. Ik vroeg: Wat verkoopt u hier?.
De engel zei: Alles wat u maar wilt. Het kan niet gek genoeg zijn.
0, zei ik, echt waar? . Ik ging er voor staan:
Dan wil ik vrede in Darfur, vrede in Gazastrook, liefde in Nederland, geen honger meer, geen racistische politici, een huis voor vreemdelingen, en eh... kunnen mijn relaties wat beter?.
Ik hield op en keek rond.
Maar, engel, waar heb je het allemaal?
Wacht even, zei de engel, je hebt me verkeerd begrepen. We verkopen hier geen vruchten, alleen zaadjes.
[Een oud verhaal, bron onbekend.]
psalm
psalmEeuwige, Machtige, waarom ben je zo ver?
waarom duurt onze tijd zo lang?
waarom antwoord je niet?
waarom ben je zo ver?
zo lang ik vocht
was jij ver
zolang ik pochte
was jij ver
zolang ik mij uitputte
was jij ver
Maar nu ik het stil laat worden
stil in mijn verdriet
stil ondanks mijn pijn
stil na het lawaai:
Machtige, God, lijkt het of ik je versta
en samen met jou kan dragen
met anderen samen kan dragen
mijn last, mijn leven.
God, Eeuwige, Machtige,
soms ben je zo nabij!
phv
Zegen dit huis
Als wij Arabische letters zien, zijn onze gedachten meteen bij de islam of bij alles wat de islam bij ons oproept.Wij vergeten dat er miljoenen Arabische christenen zijn. Vijfendertig procent van de Libanese bevolking is christen.
Ik ben vorige week in de Arabische kerk in Rotterdam geweest. Daar werd Arabisch en Aramees gesproken en gebeden, de bijbel werd in het Arabisch en het Aramees voorgelezen. Er waren daar veel christenen uit Irak. De christenen daar worden op een gewelddadige manier vervolgd.
Op deze eenvoudige ikoon staat "Heer, zegen dit huis, deze plek."
Als jij een Arabisch huis binnengaat, doe dan je schoenen uit en zeg: "ya allah, baraka haza makaan."
Ga naar een andere meditatie (voor zover aanwezig) door op de naam van de maand te klikken:
Wie schrijft de volgende meditatie? Zoek een afbeelding die indruk op je maakt en schrijf er een korte overweging bij. Niet langer dan de helft van een A4-tje. Mail het me naar p.vanderveer@inter.nl.net
Naar het begin van de pagina of
naar het overzicht van de website.
URL: http://www.franciscaans.nl | E-mailadres: p.vanderveer@inter.nl.net | Webredacteur: Piet Hein van der Veer